Inca un egal pentru Vointa

0
621

CSU Vointa a facut un nou egal la sfarsitul saptamanii tracute, in deplasare, in compania celor de la CSM Rm Valcea. Cele doua echipe s-au mai intalnit in urma cu o saptamana pe “Municipal”, scorul fiind tot de 1 la 1

CSU Vointa Sibiu a terminat la egalitate, scor 1-1, cel de-al doilea amical din aceasta vara sustinut in compania gruparii CSM Rm. Vilcea. Cele doua echipe s-au mai intalnit si in urma cu o saptamâna, pe Stadionul „Municipal”, confruntarea incheindu-se cu acelasi rezultat. Sambata, la Rm. Vilcea, CSM-ul a deschis scorul in minutul 32, conducand cu 1-0 la pauza. Rezultatul final l-a stabilit Daniel Tatar, in minutul 63. Antrenorul principal al Vointei, Dorin Zotinca, a inceput meciul cu „unsprezecele” format din  Zavoi – N. Oltean, B. Panait, D. Musca, Gombar – Tatar, Beza, Rebenciuc, Cruceru – Dudita, Camara. Au mai intrat Dani Vlad, M. Burlacu, Papa, M. Armenean, Medesan, Ad. Popa, Petrescu, Issa, Mohamed, Seydina, R. Negut. La finalul confruntarii, tehnicianul Vointei a declarat ca inca e departe de echipa dorita. In faza in care suntem, e binisor. Suntem inca departe de alcatuirea unei echipe cu care sa incepem sezonul. Pentru noi, amanarea debutului in noua editie de campionat cu doua saptamani ar fi un lucru pozitiv” a declarat Dorin Zotinca, antrenorul Vointei. SU Vointa va sustine un nou meci de verificare vineri, 3 iulie, de la ora 20.00, la Zlatna, cu FC Baia Mare.